Telefon: +420 739 677 953     Email: libuse@dhpodebrady.cz

Bělení zubů

Bělení zubů napomáhá k dosažení jejich světlejšího odstínu dlouhodobě. Jedná se o chemický proces odbarvování zubů pomocí nanesení intenzivně bělící látky (bělícího gelu) na váš chrup, která reaguje s pigmenty usazenými v zubní sklovině. Pro zvýšení účinku bělící látky s někdy používá také speciální lampa s modrým světlem. To v případě bělení zubů v  ordinaci.

Domácí bělení zubů

Proces domácího bělení probíhá zhruba 2 až 4 týdny, to podle výsledného požadovaného odstínu zubů. Aplikaci je třeba provádět opakovaně. Bělící účinek není tak rychlý z důvodu nížší koncentrace bělících složek v produktech pro toto bělení určených.

Při první návštěvě jsou pacientovi udělány otisky jeho chrupu, na jejichž základě jsou pak zhotoveny nosiče ze speciální fólie, pro noční domácí bělení. Ty pacient dostane při druhé návštěvě. Výhodou tohoto procesu je možnost samostatného řízení výsledného odstínu pacientem.

Příčin zabarvení zubů může celá být řada – úrazy zubů, kouření nebo žvýkání tabáku, červené víno, coca-cola, káva a čaj nebo užívání antibiotik.

Před bělícím procesem je někdy pacientovi doporučeno ošetření pomocí airflow přístroje.

Ordinační hodiny nemáme stanoveny pevně, zavolejte a domluvte si termín, který vám bude vyhovovat.

   739 677 953